ÇİFT AÇILIM pencereleri nedir?

Bunu açıklamanın iki yolu vardır, basit yol ve teknik yol, ikisini de aşağıda görelim.

Çift açılım pencerelerinin çalışma konseptinin basit açıklaması;

Her zamanki gibi açılabilen basit pencerelerdir, ancak aynı zamanda sadece üstten biraz açılmalarına izin veren bir işlevi de vardır.

Evinizin, iş yerinizin veya mülkünüzün pencerelerini dönüştürmek için, eğer bir “tamirci” iseniz ve cesaret etmek istiyorsanız, REZE Çift Açılım Kiti satın alabilir, dönüşümü gerçekleştirmemizi tercih ederseniz, VENTANAKS Müşteri hizmetleri servisimizden HİZMET TALEP EDEBİLİR ve/veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız iyice, aşağıdaki teknik açıklamayı okumaya devam edebilirsiniz.

Çift Açılım pencere konseptinin teknik açıklaması;

Çift Açılım aksesuarları, biri dikey diğeri yatay olmak üzere iki açılma ekseni olasılığı olan pencerelerdir, böylece aynı ispanyoletten basit bir dönüşle veya başka bir şekilde açmayı seçebilirsiniz. Diğer bir deyişle, dikey eksende döndürülebilen geleneksel açma sistemine, her bir pencerenin açılmasını iki şekilde yapılandırmamızı sağlayan bir katlama işlevi eklenmiştir: üst ve yanal, bu da havalandırma türünü seçmeyi mümkün kılar. Çift açılım havalandırma çeşitleri için ürünler/pencere sistemleri buraya tıklayabilirsiniz.

 

Takılan bağlantı parçaları normalde, pencerenin orijinal konfigürasyonuna bağlı olarak sol veya sağ taraftaki pratik açıklığa belirsiz bir şekilde izin verir ve sıkılığını veya sağlamlığını kaybetmeden aynısının tamamen açılmasını sağlar.

Normalde dış cephelerin duvarlarının iç düzleminde bulunurlar, odanın en üst düzeyde havalandırılması için dikey eksende evin içine doğru neredeyse 180 derecelik bir açıklığa izin verirler. Bu tip pencereler, belirli durumlarda, kontrollü havalandırma için dikey ekseni çevirerek ikinci bir açılma olasılığına da sahip olabilir, mikro havalandırma adı verilen, sınırlı bir şekilde sadece birkaç milimetre açılan sistem sayesinde, ayrıca bazı ek varyantlar da vardır. çeşitli güvenlik ve manevra kabiliyeti ihtiyaçlarına uyum sağlamak için eğme ve döndürme sistemi.

Sadece üstten açılmasını sağlayan yatay eksende, maksimum açılma açısı, kurulu mekanizmanın özellikleri ve pencere kanadının boyutları ile belirlenir. Kapalı alanı havalandırmak veya havalandırmak için pencereyi içeri doğru eğen sınırlı bir açıklıktır.

Bu pencerelerin pratik olanlara göre çok sayıda avantajı vardır ve çoğu durumda (ve birçok teras ve balkon kapısında da) uygulanabilir açıklık aynı zamanda çift açılım ile uyumludur.

Şüpheniz varsa, evinizde konforu ve enerji verimliliğini artırma olanağından kendinizi mahrum etmeyin, bu iletişim formu aracılığıyla VENTANAKS teknik departmanımıza danışın, yaşam alanınızdaki ve/veya projelerinizdeki pencerelerin dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini netleştirebileceklerdir.

 

    ↑↑↑